Tréninky

úterý 16:00/16:30-18:00

čtvrtek 16:00/16:30-18:00

Benjamínci do 12 let, žáci a starší i další dny (i víkendy).

V letní sezóně (březen - říjen) probíhají tréninky zejména na vodě, ve zbytku roku převažuje běhání, posilování, plavání či běžky i s ohledem na aktuální počasí. Přičemž neexistuje špatné počasí, ale pouze nevhodné oblečení. Kanoistům (zejména kajakářům) nevadí ani déšť, protože při jízdě na sebe cákají (odtud přezdívka "cákalové"). Se zhoršujícím počasím je potřeba přidat vrstvy oblečení a využít tzv. špricdeky" k uzavření a zateplení prostoru v lodi.

Trenéři:

       Jouza (Petr Souček)            Oskar (Ondřej Beránek)              Šáris (Pavel Šára)

kontakt: psarap@seznam.cz, 602 775 365

metodické vedení: Pepa (Josef Záhora)

Naší základní trenérskou filosofií je vybudovat u dětí celoživotní kladný vztah ke sportu. Rychlostní kanoistika není jen o pádlování na vodě, hodně času je věnováno běhání (kromě tréninkových výběhů se účastníme i přespolních závodů), posilování (u dětí jde zejména o cvičení "vlastní vahou" s důrazem na správné technické provedení cviků, kruhový trénink uvnitř i v přírodě, pádlovací trenažér), plavání, v zimním období běžeckému lyžování, kolektivním sportům apod. Přesto, že se účastníme řady kanoistických závodů (mistrovských i tzv. pouťáků"), nejsou pro nás výsledky na prvním místě. Kromě radosti z jízdy na lodi chceme, aby děti dobře technicky pádlovaly, u kategorií benjamínků a žactva bez jakéhokoliv tlaku na dobré umístění. Pokud děti získají sem tam i nějakou tu medaili, je to jen příjemný bonus navíc.


Nábor:

Oddíl rychlostní kanoistiky přivítá děvčata i kluky, ideálně 812 leté, ale i starší. Děti na tento sport nepotřebují skoro žádné vybavení. Na začátek stačí nějaké sportovní oblečení, ve kterém se děti budou cítit pohodlně. Vše potřebné klub zapůjčí!